We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson OT-BY20 (093): Li-Ion Battery
SKU
C32C831093
Category: Parts & Accessories
| Type | Battery |
|---|---|
| Device compatibility | POS printer |
| SKU | C32C831093 |
| EAN | 8715946546216 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Out of Stock |
spare battery, fits for: TM-P20/TM-P20II
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Device compatibility | POS printer |
| Compatibility | TM-P20 |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 43 mm |
| Package depth | 90 mm |
| Package height | 60 mm |
| Battery | |
|---|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Epson |
| Device compatibility | POS printer |
| Compatibility | TM-P20 |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |