We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergotron NF Basket and Handle Kit
SKU
97-488-055
£47.84
£39.87
In Stock:
2 available
NF Basket and Handle Kit
Category: Mounting Kits
| SKU | 97-488-055 |
|---|---|
| EAN | 0698833010442 |
| Manufacturer | Ergotron |
| Availability | In Stock |
Mounts to rear of Neo-Flex WorkSpace carts. Keeps task-related items where they can be quickly accessed.
Includes handle, basket, mounting hardware.
Includes handle, basket, mounting hardware.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH) | 337 x 79 x 149 mm |
| Weight | 1.13 kg |
| Width | 337 mm |
| Depth | 79 mm |
| Height | 149 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 337 x 79 x 149 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 2 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 216 x 432 x 165 mm |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Ergotron NF Basket and Handle Kit
£47.84
£39.87
|
Axis 21764 mounting kit Metallic
£43.61
£36.34
|
Hot Product
APC M6 Hardware Kit
£63.64
£53.03
|
Bestseller
Cisco 19-Inch Rackmount for Catalyst 3...
£60.43
£50.36
|
Recommended
Ergotron 10" Wall Track
£50.28
£41.90
|
New
Datalogic 11-0178 mounting kit
Special Price
£46.58
£38.82
Regular Price
£48.88
£40.73
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
97-488-055
|
21764
|
AR8100
|
RCKMNT-19-CMPCT=
|
31-016-182
|
11-0178
|
| Manufacturer |
Ergotron
|
Axis
|
APC
|
Cisco
|
Ergotron
|
Datalogic
|





