We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C33S045736 printer label
SKU
C33S045736
Special Price
£90.30
£75.25
Regular Price
£153.05
£127.54
In Stock:
9 available
Epson C33S045736, Polypropylene (PP), Inkjet, Acrylic, Permanent, Gloss, Epson ColorWorks C7500G Epson ColorWorks C7500 ColorWorks CW-C6500Pe ColorWorks CW-C6500Ae...
Category: Printer Labels
| SKU | C33S045736 |
|---|---|
| EAN | 8715946688381 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Epson C33S045736. Material: Polypropylene (PP), Print technology: Inkjet, Adhesive material: Acrylic. Label width: 20.3 cm, Sheet length: 68 m, Core diameter: 7 cm. Quantity per pack: 4 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Water-resistant | Yes |
| Finish type | Gloss |
| Adhesive type | Permanent |
| Adhesive material | Acrylic |
| Print technology | Inkjet |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Compatible products | Epson ColorWorks C7500G Epson ColorWorks C7500 ColorWorks CW-C6500Pe ColorWorks CW-C6500Ae ColorWorks CW-C6000Ae |
| Weight & dimensions | |
| Sheet length | 68 m |
| Label width | 20.3 cm |
| Core diameter | 7 cm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatible products | Epson ColorWorks C7500G Epson ColorWorks C7500 ColorWorks CW-C6500Pe ColorWorks CW-C6500Ae ColorWorks CW-C6000Ae |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
| Print technology | Inkjet |
| Material | |
| Material | Polypropylene (PP) |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Epson C33S045736 printer label
Special Price
£90.30
£75.25
Regular Price
£153.05
£127.54
|
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
Special Price
£94.08
£78.40
Regular Price
£168.00
£140.00
|
Recommended
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
Special Price
£80.20
£66.83
Regular Price
£143.21
£119.34
|
Zebra Z-Select 2000T White
Special Price
£102.61
£85.51
Regular Price
£183.24
£152.70
|
Bestseller
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Special Price
£124.07
£103.39
Regular Price
£221.54
£184.62
|
Hot Product
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Special Price
£124.08
£103.40
Regular Price
£221.57
£184.64
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C33S045736
|
3008871-T
|
76175
|
880134-203
|
800262-205
|
800262-405
|
| Manufacturer |
Epson
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|




