We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis 5503-102 power adapter/inverter Indoor 36 W Black
SKU
5503-102
£66.44
£55.37
In Stock:
4 available
Mains Adaptor
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Camera |
|---|---|
| Power supply type | indoor |
| SKU | 5503-102 |
| EAN | 7331021035713 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | In Stock |
Mains Adaptor for T90C10 Illuminator
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 230 V |
| Output power | 36 W |
| Output voltage | 24 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Camera |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 230 V |
| Output power | 36 W |
| Output voltage | 24 V |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Camera |
| Design | |
|---|---|
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| AC adapter included | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Other features | |
| AC adapter included | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Axis 5503-102 power adapter/inverter I...
£66.44
£55.37
|
Hot Product
Zebra P1031365-041 power adapter/inver...
Special Price
£60.97
£50.81
Regular Price
£63.97
£53.31
|
Bestseller
Zebra P1031365-042 power adapter/inver...
Special Price
£60.97
£50.81
Regular Price
£63.97
£53.31
|
Popular
Zebra P1031365-024 power adapter/inver...
Special Price
£60.97
£50.81
Regular Price
£63.97
£53.31
|
Recommended
Axis 5030-062 power adapter/inverter I...
£96.76
£80.63
|
New
Zebra P1065668-009 power adapter/inver...
Special Price
£75.35
£62.79
Regular Price
£79.04
£65.87
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
5503-102
|
P1031365-041
|
P1031365-042
|
P1031365-024
|
5030-062
|
P1065668-009
|
| Manufacturer |
Axis
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Axis
|
Zebra
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
auto
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Camera
|
POS printer
|
POS printer
|
POS printer
|
Camera
|
POS printer
|





