We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
NETGEAR APS350W network switch component Power supply
SKU
APS350W-100NES
£378.19
£315.16
In Stock:
4 available
350W Modular Power Supply Unit for M4350 series Switches
- PSU for M4350-24G4XF, M4350-48G4XF, M4350-44M4X4V, M4350-24X4V, and M4350-24F4V
- C14 connector
- 110V-240V AC power input
- Up to 350W output power at 110/220V AC
Category: Switch Components
| SKU | APS350W-100NES |
|---|---|
| EAN | 0606449161977 |
| Manufacturer | Netgear |
| Availability | In Stock |
PRO AV RESOURCES
All the resources you need to learn about NETGEAR AV over IP solutions, including family brochures, product data sheets, tech tips and more.
All the resources you need to learn about NETGEAR AV over IP solutions, including family brochures, product data sheets, tech tips and more.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Compatibility | M4350-24G4XF, M4350-48G4XF, M4350-44M4X4V, M4350-24X4V, M4350-24F4V |
| Performance | |
|---|---|
| Compatibility | M4350-24G4XF, M4350-48G4XF, M4350-44M4X4V, M4350-24X4V, M4350-24F4V |
| Power | |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Total power | 350 W |
You may also be interested in
| Product |
NETGEAR APS350W network switch compone...
£378.19
£315.16
|
Cisco NXA-PAC-650W-PE= network switch...
£406.54
£338.78
|
HPE Aruba Networking X372 54VDC 680W 1...
£390.76
£325.63
|
Cisco PWR-C1-350WAC-P= network switch...
£523.74
£436.45
|
HPE Aruba Networking 5400R 700W PoE+ z...
£441.66
£368.05
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
APS350W-100NES
|
NXA-PAC-650W-PE=
|
JL086A
|
PWR-C1-350WAC-P=
|
J9828A
|
| Manufacturer |
Netgear
|
Cisco
|
HPE
|
Cisco
|
HPE
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|




