We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+ 7m Direct Attach Copper Cable
SKU
J9285D
£183.67
£153.06
In Stock:
7 available
Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+ 7m Direct Attach Copper Cable
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| Cable length | 7 m |
|---|---|
| SKU | J9285D |
| EAN | 0190017246055 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 7 m |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 290.3 g |
| Cable length | 7 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 7 m |
| Weight (imperial) | 0.272 kg (0.6 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.272 kg (0.6 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+...
£183.67
£153.06
|
Recommended
Cisco 5m SFP+ InfiniBand/fibre optic c...
£209.47
£174.56
|
Popular
Cisco CAB-SPWR-150CM= InfiniBand/fibre...
£173.45
£144.54
|
Bestseller
Cisco StackWise-480, 1m InfiniBand/fib...
£186.12
£155.10
|
Lindy 200m LC-LC OM3 50/125 Fibre Opti...
£183.60
£153.00
|
Lindy 150m LC-LC OM3 50/125 Fibre Opti...
£184.97
£154.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
J9285D
|
SFP-10G-AOC5M=
|
CAB-SPWR-150CM=
|
STACK-T1-1M=
|
46406
|
46405
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Lindy
|
Lindy
|




