We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GTS HCH-3010E-CHG mobile device charger Mobile computer Aluminium, Black Indoor
SKU
HCH-3010E-CHG
£240.20
£200.17
In Stock:
1 available
152x108x127mm, 400g, Black/Aluminium
- Designed for users who do not need a second battery: Holds and charges one device
- Hassle-free mounting: Utilizes same mounting brackets as OEM chargers for easy wall mounting
- Ethernet Connective Port
- Total emulation of the OEM
- Ethernet multi-slot charger for seamless integration
- Supports Lithium Ion and Lithium Polymer chemistries
- Can easily be customized to Includes power supply and cable. meet your customer’s needs
- Made of highly rugged aerospace grade aluminum housing
- Includes power supply and cable
Category: Chargers
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | HCH-3010E-CHG |
| EAN | 0696859075780 |
| Manufacturer | GTS |
| Availability | In Stock |
HCH-3010E-CHG
Maximize the performance of the Motorola MC3000/MC31XX Series devices. This single bay Ethernet charger includes a USB 2.0 port, a serial port, and a high speed 10/100 Ethernet port for connection to local area networks.
Maximize the performance of the Motorola MC3000/MC31XX Series devices. This single bay Ethernet charger includes a USB 2.0 port, a serial port, and a high speed 10/100 Ethernet port for connection to local area networks.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Charger compatibility | Mobile computer |
| Compatibility | Symbol/Motorola MC3000 / MC31XX / MC3200 |
| Design | |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Mobile computer |
| Compatibility | Symbol/Motorola MC3000 / MC31XX / MC3200 |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 152 mm |
| Depth | 108 mm |
| Height | 127 mm |
| Weight | 400 g |
| Colour | |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Other features | |
| Compatibility | Symbol/Motorola MC3000 / MC31XX / MC3200 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
GTS HCH-3010E-CHG mobile device charge...
£240.20
£200.17
|
New
Zebra P1063406-052 mobile device charg...
Special Price
£282.54
£235.45
Regular Price
£296.41
£247.01
|
Recommended
Zebra P1063406-053 mobile device charg...
Special Price
£302.78
£252.32
Regular Price
£317.66
£264.72
|
Zebra CRDUNIV-RFD8500-1R mobile device...
Special Price
£254.69
£212.24
Regular Price
£267.19
£222.66
|
Bestseller
Zebra FLB3678-C100F3WW mobile device c...
Special Price
£297.38
£247.82
Regular Price
£311.99
£259.99
|
Hot Product
Zebra SAC3600-4001CR mobile device cha...
Special Price
£234.64
£195.53
Regular Price
£246.16
£205.13
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
HCH-3010E-CHG
|
P1063406-052
|
P1063406-053
|
CRDUNIV-RFD8500-1R
|
FLB3678-C100F3WW
|
SAC3600-4001CR
|
| Manufacturer |
GTS
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Charger type |
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
N/A
|
Indoor
|




