We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco Meraki 10GSFP+Cu 3m InfiniBand/fibre optic cable SFP+
SKU
MA-CBL-TA-3M
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| SKU | MA-CBL-TA-3M |
| EAN | 0810979012429 |
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | Meraki |
Passive Twinax
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 3 m |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 3 m |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Cisco Meraki 10GSFP+Cu 3m InfiniBand/f...
£121.44
£101.20
|
Bestseller
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Ca...
£120.85
£100.71
|
Hot Product
Cisco CAB-SPWR-150CM= InfiniBand/fibre...
£173.45
£144.54
|
Popular
D-Link 1M SFP+ Direct Attach Stacking...
£137.93
£114.94
|
Lindy 100m Fibre Optic Patch Lead OM3...
£143.03
£119.19
|
Recommended
Cisco SFP-H25G-CU1M= InfiniBand/fibre...
£100.72
£83.93
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MA-CBL-TA-3M
|
SFP-H10GB-CU5M=
|
CAB-SPWR-150CM=
|
DEM-CB100S
|
46404
|
SFP-H25G-CU1M=
|
| Manufacturer |
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
D-Link
|
Lindy
|
Cisco
|





