We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 100W Car charger for Microsoft Surface Laptop Surface Book 1 and 2 Surface Pro 4 5 6 7 Surface Pro X
SKU
Q5N-AA100W-BTI
£34.55
£28.79
In Stock:
100 available
100W Car charger for Microsoft Surface Laptop Surface Book 1 and 2 Surface Pro 4 5 6 7 Surface Pro X
- Fully compatible with specified laptops
- Post-Sales technical support available
- Genuine OEM Parts
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Auto |
| SKU | Q5N-AA100W-BTI |
| EAN | 5059902002273 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage supply a full range of fully compatible replacement Batteries and Mains Adapters for all our customers' needs.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Microsoft |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 100 W |
| Output voltage | 5-20 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Battery charger |
| Compatibility | Surface |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 100 W |
| Output voltage | 5-20 V |
| Performance | |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Battery charger |
| Compatibility | Surface |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
BTI 100W Car charger for Microsoft Sur...
£34.55
£28.79
|
Dymo 40076/S0721440 Power supply D1 fo...
£29.95
£24.96
|
Hot Product
Epson PS-180: Universal Power Supply
£41.15
£34.29
|
Popular
DYMO LabelManager Power Adaptor | for...
£33.28
£27.73
|
Bestseller
Elo Touch Solutions E571601 power adap...
£32.65
£27.21
|
Zebra P1063406-031 power adapter/inver...
Special Price
£38.84
£32.37
Regular Price
£40.75
£33.96
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q5N-AA100W-BTI
|
S0721440
|
C32C825341
|
S0721430
|
E571601
|
P1063406-031
|
| Manufacturer |
BTI
|
DYMO
|
Epson
|
DYMO
|
Elo Touch Solutions
|
Zebra
|
| Power supply type |
indoor
|
N/A
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
auto
|
| Purpose |
Battery charger
|
Printer
|
Printer
|
N/A
|
Monitor
|
POS printer
|





