We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra SG-ET5X-8HLST-01 tablet case 20.3 cm (8") Cover Black
SKU
SG-ET5X-8HLST-01
Special Price
£206.57
£172.14
Regular Price
£216.72
£180.60
Out Of Stock - Contact for availability
Operational Case, f / 8” Tablet
Category: Cases
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | Zebra |
| Maximum screen size | 8 " |
| Material | Leather |
| SKU | SG-ET5X-8HLST-01 |
| EAN | 0024606571733 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Supports tablet without rugged frame
Made of a leather
Pen loop for stylus
Clip points in 4 corners supports addition of
- Hand strap (sold separately)
- Shoulder strap (sold separately)
Universal D clip mounting points can accommodate additional accessories
Will work with Expansion Backs
Made of a leather
Pen loop for stylus
Clip points in 4 corners supports addition of
- Hand strap (sold separately)
- Shoulder strap (sold separately)
Universal D clip mounting points can accommodate additional accessories
Will work with Expansion Backs
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Material | Leather |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | ET5X |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Product main colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Pen loop | Yes |
| Stand mode | No |
| Material | Leather |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | ET5X |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Product main colour | Black |
| Design | |
|---|---|
| Pen loop | Yes |
| Stand mode | No |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |