We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Port Designs 900124 USB graphics adapter 4096 x 2160 pixels Black
SKU
900124
- Connector A: USB Type C (24 pin) Display Port
- Connector B: HDMI (19 pin) Female Output
- Audio specifications: 7.1 surround sound
- Maximum supported resolution: 4096 x 2160 at 60Hz
- Wide Screen supported • Cable length: 15 cm
- Compatible with: Windows all versions, Mac OS X, Linux
Category: USB Graphics Adapters
| SKU | 900124 |
|---|---|
| EAN | 3567049001247 |
| Manufacturer | Port Designs |
| Availability | Out of Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Supported video modes | 2160p |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Certification | CE |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Width | 13.9 mm |
| Depth | 28.4 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 23 g |
| Package width | 115 mm |
| Package depth | 35 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 40 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 115 mm |
| Package depth | 35 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 40 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 2000 pc(s) |
| Pallet gross width | 37.5 cm |
| Pallet gross length | 53 cm |
| Pallet gross height | 29.5 cm |
| Country of origin | China |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |