We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage Dell Battery Latitude 3510 53Whr 4 Cell 9077G TXD03
SKU
BAT-DELL-3510/4
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 5800 mAh |
| SKU | BAT-DELL-3510/4 |
| EAN | 5059902008114 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Dell Battery Latitude 3510 53Whr 4 Cell
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 5800 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 53 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Battery capacity | 5800 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 53 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |