We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage DELL AC Adapter 19.5V 3.34A 65W (4.5mmx3.0mm) includes power cable
SKU
74VT4
£20.69
£17.24
Out Of Stock - Contact for availability
DELL AC Adapter 19.5V 3.34A 65W (4.5mmx3.0mm) includes power cable
- Fully compatible with specified laptops
- Photo for illustrative purposes only
- Genuine OEM Parts
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | 74VT4 |
| EAN | 5056006167518 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Origin Storage supply a full range of fully compatible replacement Batteries and Mains Adapters for all our customers' needs.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Brand compatibility | DELL |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Output current | 3.34 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | Inspiron 14 (7437), 11 (3147), 13 (7347), 13 (7348), 11 (3148), 15 (3551), 15 (5558), 15 (3558), 15 (5559), 14 (3452), 15 (5552), 15 (7568), 17 (5755), 17 (5759), 15 (5551) -XPS 13 (L321X), XPS 12 (9Q23), XPS 13 (L322X), XPS 12 (9Q33), XPS 11 (9P33), XPS 13 (9343), XPS 18 (1820), XPS 18 (1810), XPS 13 (9360) -Vostro 15 (3558), 14 (3458) |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Output current | 3.34 A |
| Performance | |
| Brand compatibility | DELL |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | Inspiron 14 (7437), 11 (3147), 13 (7347), 13 (7348), 11 (3148), 15 (3551), 15 (5558), 15 (3558), 15 (5559), 14 (3452), 15 (5552), 15 (7568), 17 (5755), 17 (5759), 15 (5551) -XPS 13 (L321X), XPS 12 (9Q23), XPS 13 (L322X), XPS 12 (9Q33), XPS 11 (9P33), XPS 13 (9343), XPS 18 (1820), XPS 18 (1810), XPS 13 (9360) -Vostro 15 (3558), 14 (3458) |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
|---|---|
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |