We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage DELL 58WHR 4C BATTERY LAT 5430 OEM: H4PVC 8H6WD 8P81K HFN8K
SKU
BAT-DELL-5430/4
£81.97
£68.31
Out Of Stock - Contact for availability
DELL 58WHR 4C BATTERY LAT 5430 OEM: H4PVC 8H6WD 8P81K HFN8K industrial rechargeable battery
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 3625 mAh |
| SKU | BAT-DELL-5430/4 |
| EAN | 5059902017598 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Origin Storage DELL 58WHR 4C BATTERY LAT 5430 OEM: H4PVC 8H6WD 8P81K HFN8K industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 3625 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Battery capacity | 58 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Battery capacity | 3625 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 58 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |