We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage BAT-DELL-5440/3 industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 4623 mAh 11.4 V
SKU
BAT-DELL-5440/3
£71.30
£59.42
Out Of Stock - Contact for availability
Dell Battery Latitude 5440 3 Cell 54Whr OEM: RXF9T
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | BAT-DELL-5440/3 |
|---|---|
| EAN | 5059902051011 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Dell Battery Latitude 5440 3 Cell 54Whr OEM: RXF9T
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 4623 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 54 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Battery capacity | 4623 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 54 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per box | 1 pc(s) |