We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage 5520 4 CELL 63WHR
SKU
BAT-DELL-5520/4
£95.33
£79.44
Out Of Stock - Contact for availability
5520 4 CELL 63WHR industrial rechargeable battery
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 4145 mAh |
| SKU | BAT-DELL-5520/4 |
| EAN | 5059902002501 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Origin Storage 5520 4 CELL 63WHR industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 4145 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Battery capacity | 63 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Battery capacity | 4145 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 63 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |