We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis T Series 26.7 cm (10.5") Cover Black
SKU
010136
£10.56
£8.80
Out Of Stock - Contact for availability
Mobilis T Series, Cover, Apple, Apple iPad Air 10,5" (2019) Apple iPad Pro 10.5'', 26.7 cm (10.5")
Category: Cases
| Built-in speaker(s) | No |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 10.5 " |
| Product colour | Black |
| SKU | 010136 |
| EAN | 3700992509563 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Mobilis T Series. Case type: Cover, Brand compatibility: Apple, Compatibility: Apple iPad Air 10,5" (2019) Apple iPad Pro 10.5'', Maximum screen size: 26.7 cm (10.5")
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple iPad Air 10,5" (2019) Apple iPad Pro 10.5'' |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple iPad Air 10,5" (2019) Apple iPad Pro 10.5'' |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not supported |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | No |
| Closure type | Not supported |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |