We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis Protech Pack 20.3 cm (8") Shell case Black
SKU
053007
£41.18
£34.32
Out Of Stock - Contact for availability
Mobilis Protech Pack, Shell case, Samsung, Galaxy Tab Active 3, 20.3 cm (8")
Category: Cases
| Built-in speaker(s) | No |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Maximum screen size | 8 " |
| Product colour | Black |
| SKU | 053007 |
| EAN | 3700992521275 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Mobilis Protech Pack. Case type: Shell case, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Galaxy Tab Active 3, Maximum screen size: 20.3 cm (8")
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab Active 3 |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | Yes |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab Active 3 |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not applicable |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
| Closure type | Not applicable |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |