We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis Origine Black Bluetooth ĄŽERTY French
SKU
048040
£33.36
£27.80
Out Of Stock - Contact for availability
protective case with french bluetooth keyboard for galaxy tab A7 10.4’’
- French Bluetooth keyboard integrated to the case
- Compatible and interchangeable for all iOS devices
- Leather effect finish
- Access to all ports and functionalities
- Keyboard autonomy : 100 hours in continuous use
- Keyboard charging via a provided USB cable
- Starting instruction provided
Category: Keyboards
| Keyboard layout | ĄŽERTY |
|---|---|
| Device interface | Bluetooth |
| Connectivity technology | Wireless |
| SKU | 048040 |
| EAN | 3700992520711 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
The ORIGINE collection brings together all our know-how. Neat lines, sobriety, perfect
balance between design and functionality. Cases that do not compromise on protection
To fully protect your Galaxy Tab A7 10.4'' against everyday bumps and scratches, we have designed the shockproof iPad case. It gives your tablet permanent protection thanks to its flap. Also, for maximum comfort, this protective case gives you the option to use your tablet in two different ways: keyboard mode and viewing mode for photos and videos. Its flap also provides additional usability with its automatic tablet sleep/wake function. Available in 3 colours and a faux leather finish, the protective case gives you permanent protection in style, all to your taste.
balance between design and functionality. Cases that do not compromise on protection
To fully protect your Galaxy Tab A7 10.4'' against everyday bumps and scratches, we have designed the shockproof iPad case. It gives your tablet permanent protection thanks to its flap. Also, for maximum comfort, this protective case gives you the option to use your tablet in two different ways: keyboard mode and viewing mode for photos and videos. Its flap also provides additional usability with its automatic tablet sleep/wake function. Available in 3 colours and a faux leather finish, the protective case gives you permanent protection in style, all to your taste.
| Keyboard | |
|---|---|
| Pointing device | No |
| Keyboard layout | ĄŽERTY |
| Keyboard language | French |
| Numeric keypad | No |
| Performance | |
| Cover | Yes |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab A7 10.4’’ |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 26.4 cm (10.4") |
| Housing material | Faux leather |
| Pointing device | No |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Keyboard layout | ĄŽERTY |
| Keyboard language | French |
| Numeric keypad | No |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | Bluetooth |
| Design | |
| Cover | Yes |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Battery |
| Battery life | 100 h |
| System requirements | |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 251 mm |
| Depth | 160 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | 440 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |