We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 048019 tablet case 25.6 cm (10.1") Folio Red
SKU
048019
£20.98
£17.48
Out Of Stock - Contact for availability
Origine folio protective case for Galaxy Tab A 2019 10.1''
- Custom-made folio case
- Leather effect
- 2 positions: viewing/keyboard
Category: Cases
| Built-in speaker(s) | No |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Maximum screen size | 10.1 " |
| Product colour | Red |
| SKU | 048019 |
| EAN | 3700992513966 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Dedicated folio protective case
2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
Leather effect
Access to all ports and functionalities
2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
Leather effect
Access to all ports and functionalities
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab A 2019 10.1" |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Red |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Number of stand modes | 2 |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab A 2019 10.1" |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Red |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Number of stand modes | 2 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |