We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 001080 stylus pen Black
SKU
001080
£78.23
£65.19
Out Of Stock - Contact for availability
Pack of 10 Adhesive Stylus Holder + universal capacitive stylus + spiral cord
- Stylus holder with capacitive stylus and spiral cord
- Holder includes professional 3M® VHB tape
- Allows you to have your stylus close at hand
Category: Stylus Pens
| SKU | 001080 |
|---|---|
| EAN | 3700992524429 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Thanks to high-strength professional 3M® VHB tape it’s easy to attach this stylus holder to any surface. The retractable universal styluses MOBILIS® with cord is included. For more ergonomics, just stick the stylus holder on your current case !
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Universal |
| Package width | 38 mm |
| Package height | 192 mm |
| Package depth | 34 mm |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 38 mm |
| Package height | 192 mm |
| Package depth | 34 mm |
| Package weight | 98 g |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Universal |
| Product colour | Black |
| Device compatibility | Mobile phone/Smartphone |
| Packaging data | |
| Package width | 38 mm |
| Package height | 192 mm |
| Package depth | 34 mm |
| Package weight | 98 g |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |