We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking X130 10G SFP+ LC ER 40km Transceiver
SKU
JG234A
£7,597.08
£6,330.90
Out Of Stock - Contact for availability
Networking X130 10G SFP+ LC ER 40km Transceiver
Category: Transceiver Modules
| Interface type | SFP+ |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | ER |
| SKU | JG234A |
| EAN | 0886111407682 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 40000 m |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 94 mm |
| Depth | 149.9 mm |
| Height | 50.8 mm |
| Weight | 100 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 40000 m |
| Weight (imperial) | 0.0998 kg (0.22 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0998 kg (0.22 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |