We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking Comware X351 300W 100-240VDC to 12VDC Power Supply
SKU
JG527A
£443.09
£369.24
Out Of Stock - Contact for availability
Networking Comware X351 300W 100-240VDC to 12VDC Power Supply
Category: Power Supply Units
| Total power | 300 W |
|---|---|
| SKU | JG527A |
| EAN | 0887758461617 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
HPE X351 300W 100-240VAC to 12VDC Power Supply is an internal AC power supply for MSR3044/3064/4060/4080. at least one should be configured, Max. 2 for MSR3044 and MSR3064, Max.4 for MSR4060 and MSR4080.
| Cooling | |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 300 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Performance | |
| Power supply unit (PSU) form factor | Flex ATX |
| Purpose | Server |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Metallic |
| Illumination | No |
| Cooling type | Active |
| Weight & dimensions | |
| Width | 249.9 mm |
| Depth | 395 mm |
| Height | 86.1 mm |
| Weight | 1.9 kg |
| Weight (imperial) | 1.9 kg (4.19 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 1.9 kg (4.19 lbs) |