We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE JW025A network antenna 2x N-type
SKU
JW024A
Category: Network Antennas
| SKU | JW024A |
|---|---|
| EAN | 0190017019246 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
Aruba ANT-2x2-2314 2.4G 14dBi Panel
| Performance | |
|---|---|
| Frequency band | 2.4 - 2.5 GHz |
| Vertical beam width | 30° |
| Impedance | 50 Ω |
| Horizontal beam width | 30° |
| Gain | 14 dBi |
| Antenna gain (2.4 GHz) | 14 dBi |
| Features | |
| Housing material | Aluminium |
| Connector gender | Female |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 1.5:1 |
| Purpose | Outdoor |
| Polarization | Dual polarization |
| Antenna connector type | 2x N-type |
| Frequency band | 2.4 - 2.5 GHz |
| Vertical beam width | 30° |
| Impedance | 50 Ω |
| Horizontal beam width | 30° |
| Gain | 14 dBi |
| Antenna gain (2.4 GHz) | 14 dBi |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 65 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1 kg |
| Width | 260 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 261 mm |
| Technical details | |
| Frequency band | 2.4 - 2.5 GHz |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 1.5:1 |
| Vertical beam width | 30° |
| Purpose | Outdoor |
| Polarization | Dual polarization |
| Impedance | 50 Ω |
| Horizontal beam width | 30° |
| Gain | 14 dBi |
| Antenna gain (2.4 GHz) | 14 dBi |
| Antenna connector type | 2x N-type |
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |