We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking DL360 Gen10 500W Spare PSU
SKU
R1T38A
Category: Power Supply Units
| Total power | 500 W |
|---|---|
| SKU | R1T38A |
| EAN | 0190017344881 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Design | |
|---|---|
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Power | |
| Total power | 500 W |
| AC input voltage | 110 - 220 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Performance | |
| Power supply unit (PSU) form factor | Flex ATX |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Purpose | Server |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Certificates | |
|---|---|
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |