We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 100G QSFP28 to QSFP28 1m Direct Attach Copper Cable
SKU
R0Z25A
£376.01
£313.34
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking 100G QSFP28 to QSFP28 1m Direct Attach Copper Cable
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | R0Z25A |
| EAN | 0190017326818 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 122.5 g |
| Cable length | 1 m |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 1 m |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |