We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Z640/Z840/Z8G4 Rail Rack Kit
SKU
2FZ77AA
Special Price
£275.66
£229.72
Regular Price
£289.20
£241.00
Out Of Stock - Contact for availability
Z640/Z840/Z8G4 Rail Rack Kit
Category: Rack Accessories
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack rail kit |
| Compatibility | Z640/Z840/Z8 G4 Workstation |
| Product colour | Aluminium |
| HP segment | Business |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 800 mm |
| Weight | 4.98 kg |
| Height | 63.5 mm |
| Depth | 214.3 mm |
| Technical details | |
| Type | Rack rail kit |
| Compatibility | Z640/Z840/Z8 G4 Workstation |
| UNSPSC-code | 31162313 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Aluminium |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 31162313 |