We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Thin Client Mounting Bracket
SKU
2FT00AA
Special Price
£133.03
£110.86
Regular Price
£139.56
£116.30
Out Of Stock - Contact for availability
Thin Client Mounting Bracket
Category: Mounting Kits
| SKU | 2FT00AA |
|---|---|
| EAN | 0191628341870 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Country of origin | China |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Maximum weight capacity | 25.5 kg |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 31162313 |
| HP segment | Business |
| Compatibility | HP t420 Thin Client, HP t520 Thin Client, HP t530 Thin Client, HP t620 Thin Client (NOTE: does not support t620 PLUS models), HP t630 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Other features | |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 330 mm |
| Depth | 230 mm |
| Height | 88.9 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 350 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package depth | 350 mm |