We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GMHDXB tablet case accessory Handle Black
SKU
GMHDXB
Category: Tablet Case Accessories
| Product type | Handle |
|---|---|
| SKU | GMHDXB |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
The hard handle offers extra mobility for field workers to grab and go when needed. This hard handle is a factory-installed option, where Getac professionals could ensure the installation meets the Getac standard.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Handle |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Brand compatibility | Getac |
| Easy to install | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 89.5 mm |
| Depth | 285.4 mm |
| Height | 23.8 mm |
| Weight | 173 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |