We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GDVPX6 mobile device dock station Tablet Black
SKU
GDVPX6
- VESA 75mm x 75mm
- AMPS 38mm x 30mm
- USB (Host), HDMI. LAN, Serial
- RF Pass-through for WWAN & GPS
Category: Mobile Device Dock Stations
| SKU | GDVPX6 |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
The Getac vehicle dock replicates the ports on the ZX70 for more data collection and communication capabilities. It allows it to withstand shock and vibration associated with vehicles constantly on-the-go. The dock is also available with a dual RF passthrough to the roof-mounted antenna, providing faster and more reliable speeds for data delivery in real-time.
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet |
| Brand compatibility | Getac |
| Compatibility | ZX70 |
| Product colour | Black |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Audio output | 3.5 mm |
| HDMI | Yes |
| RS-232 interface | Yes |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Power | |
| External power adapter | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 193.5 mm |
| Depth | 232.8 mm |
| Height | 52.3 mm |
| Weight | 715 g |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |