We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GDOFEY mobile device dock station Tablet Black
SKU
GDOFEY
Category: Mobile Device Dock Stations
| SKU | GDOFEY |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
The Getac office dock brings out multiple I/O ports for connecting essential peripheral devices in the office environment. Through the integrated ethernet, HDMI, or USB connections, users can quickly collect and synchronize field data with central offices for real-time reporting and analytics.
| Performance | |
|---|---|
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | Yes |
| Basic device type | Tablet |
| Brand compatibility | Getac |
| Compatibility | T800 |
| Product colour | Black |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Audio input | 3.5 mm |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Audio output | 3.5 mm |
| HDMI | Yes |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Power | |
| External power adapter | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Depth | 215 mm |
| Height | 205 mm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging content | |
| Adapter included | Yes |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |