We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac 592GUK000013 mounting kit
SKU
592GUK000013
£288.44
£240.37
Out Of Stock - Contact for availability
Forklift Mount: Dual Clam Shell with 3” Arm and small plate
Category: Mounting Kits
| SKU | 592GUK000013 |
|---|---|
| EAN | 0041898985109 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
Placement: Attaches to rectangular forklift support braces 1.5" to 2.5" wide
Tilt: Yes - Clevis up to 90° fore / Yes - Clam Shells up to 160°
Swivel: Motion Attachment - 360° / Entire arm - 360°
Tilt: Yes - Clevis up to 90° fore / Yes - Clam Shells up to 160°
Swivel: Motion Attachment - 360° / Entire arm - 360°
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black, Silver |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Tilt angle range | 0 - 90° |
| Swivel angle | 360° |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.61 kg |
| Width | 188.7 mm |
| Depth | 253 mm |
| Height | 256 mm |