We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7300-0177 network antenna accessory Antenna base
SKU
7300-0177
Category: Network Antenna Accessories
| Product type | Antenna base |
|---|---|
| SKU | 7300-0177 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
Panorama Antennas is a leading designer and manufacturer of antennas for radio communication. Panorama’s constant cutting-edge research ensures that their antennas meet the demands of the very latest communication technologies. Panorama provides critical communications, M2M and IOT, cellular LTE and IN-building market sectors and they have particular experience in providing combination antennas incorporating multiple technologies as well as fit-for-purpose solutions tailored for challenging applications.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Antenna base |
| Product colour | Black, Grey |
| Housing material | Brass, Nylon, Stainless steel |
| Antenna connector type | FME |
| Cable length | 5.2 m |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 28.5 mm |
| Depth | 28.5 mm |
| Height | 19.3 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |