We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7160-1053 mounting kit Black
SKU
7160-1053
- Low profile
- Mount configurations for AMPS hole pattern
- Accommodates the ZQ520 printer using 4 Philips head screws to mount the back of the printer
- 4 PEM studs (size 10-32) are part of the bracket for simple attachment
- The three tabs inserts into the printer to safely secure your printer
Category: Mounting Kits
| SKU | 7160-1053 |
|---|---|
| EAN | 0703674564211 |
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | Out of Stock |
Maximize your forklift space with the low profile Zebra ZQ520 Printer Mount. To adjust the printer to any desired position, simply attach a clam shell to your printer mount.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatibility | Zebra ZQ520 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 200 g |
| Width | 80 mm |
| Depth | 213 mm |
| Height | 94 mm |