We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS SPDC219C-02 POS system accessory POS docking station Black Plastic
SKU
SPDC219C-02
£18.43
£15.36
Out Of Stock - Contact for availability
Dock & Charge Accessories for Samsung Tab A8 10.5" (2022), X200
- Accessory kit designed for Samsung Galaxy Tab A8 10.5" (2022) – SM-X200 / X205
- Includes corner brackets, camera cut-out cover and charging cable
- Compatible with floor, wall or counter mounting
- 2-year warranty
Category: POS System Accessories
Dock & Charge accessories for Samsung Tab A8 10.5" (2022), X200 (Corner set + camera cut-out + Charging cable )
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS docking station |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | Galaxy Tab ASM-X200 (Wi-Fi); SM-X205(LTE) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Lock type | Push lock |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 121.4 mm |
| Depth | 146.1 mm |
| Height | 14.6 mm |
| Weight | 60 g |
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 60 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 60 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 82.2 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |