We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS SpacePole TabPrint Curve - small
SKU
SPTPC301-02
- SpacePole TabPrint Curve designed for small printer sizes (132 x 140 x 127 mm)
- Compatible with tablets from 7” to 12.9” and a range of TabPOS® mounts
- Featuring a 90° tilt range
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
SpacePole TabPrint Curve for small printer size: 132 x 140 x 127 (W x D x H mm)
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Minimum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Maximum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Cable management | Yes |
| Lock type | Security screw |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 169.1 mm |
| Depth | 210.8 mm |
| Height | 268.1 mm |
| Weight | 1.59 kg |
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 235 mm |
| Package weight | 1.67 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 235 mm |
| Package weight | 1.67 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 116.8 kg |
| Pallet net height | 170 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |