We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS SpacePole TabPrint Curve - Flat mount for TabPrint
SKU
SPTPC401-02
£14.04
£11.70
Out Of Stock - Contact for availability
SpacePole TabPrint Curve - Flat mount for TabPrint
- Flat mount for second screen, designed for use with TabPrint Curve products
- Compatible with a range of TabPOS® mounts for flexible integration
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
SpacePole TabPrint Curve - Flat mount
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Cable management | Yes |
| Lock type | Security screw |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 50 mm |
| Depth | 60 mm |
| Height | 8.5 mm |
| Weight | 110 g |
| Package width | 59 mm |
| Package depth | 110 mm |
| Package height | 63 mm |
| Package weight | 120 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 59 mm |
| Package depth | 110 mm |
| Package height | 63 mm |
| Package weight | 120 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 361.2 kg |
| Pallet net height | 171 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |