We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS OtterBox uniVERSE Connector with Quick Release adapter
SKU
DUO604-02
£13.48
£11.23
Out Of Stock - Contact for availability
OtterBox uniVERSE Connector with Quick Release adapter
- Quick-release system for easy attachment and detachment of payment terminals to the uniVERSE case
- Compatible with multiple OtterBox uniVERSE tablet cases, offering versatile mounting options
- Supports a wide range of payment devices for flexible mPOS setups
- 2-year warranty.
Category: POS System Accessories
mCase Duo for OtterBox uniVERSE is a mounting solution that enables a payment terminal to be connected via the mCase Duo to your tablet uniVERSE case to create a versatile cost effective and simple to use mobile point of sale (mPOS).
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Cable management | Yes |
| Brand compatibility | Otterbox |
| Height adjustment | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 67.2 mm |
| Depth | 95 mm |
| Height | 30.6 mm |
| Weight | 130 g |
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 140 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 140 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 148.8 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 3926909700 |