We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS Dual charger for Duo for TC5x and Link/2500i
SKU
DUO503-02
- Simultaneously charges TC5x and Link/2500i devices to ensure uninterrupted operations
- Optimized for quick charging to minimize downtime
- 2-year warranty
Category: POS System Accessories
Maximise your hardware return on investment by pairing your existing payment device with market leading mobile computers
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | Link2500i, TC5x |
| Brand compatibility | Zebra |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 87.5 mm |
| Depth | 98.8 mm |
| Height | 58.5 mm |
| Weight | 60 g |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 60 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 60 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 62 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |