We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS Dock & Charge Accessories for Apple iPad 10.2"
SKU
SPDC117C-02
£18.43
£15.36
Out Of Stock - Contact for availability
Dock & Charge Accessories for Apple iPad 10.2"
- Accessory kit for Dock & Charge enclosure – tailored for iPad 7th, 8th and 9th Gen (10.2")
- Includes corner brackets, charging cable and camera access cover
- Compatible with floor, wall or counter mounting
- 2-year warranty
Category: POS System Accessories
Dock & Charge accessories (Corner sets, Camera cut-out & Charging cable) for Apple iPad 7th Gen to 9th Gen 10.2"
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS docking station |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | iPadA2197 (Wi-Fi); A2200 (Wi-Fi + 4G); A2198 (Wi-Fi + 4G); A2270 (Wi-Fi); A2428 (Wi-Fi + 4G); A2429 (Wi-Fi + 4G); A2430 (Wi-Fi + 4G); A2602 (Wi-Fi); A2604 (Wi-Fi + 5G); A2603 (Wi-Fi + 5G) |
| Brand compatibility | Apple |
| Lock type | Push lock |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 121.3 mm |
| Depth | 146.1 mm |
| Height | 14.6 mm |
| Weight | 50 g |
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 50 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 50 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 72.6 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |