We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole POS SP1 Pole mounted display head for HP Engage One
SKU
SP-EONE301-02
£149.48
£124.57
Out Of Stock - Contact for availability
SP1 Pole mounted display head for HP Engage One
- Designed specifically for HP Engage One systems, these products support various screen sizes and include VESA mounting standards
- Optimize counter space by elevating screens and peripherals
- 5-year warranty for metal parts and 2-year warranty for plastic parts
Category: POS System Accessories
Configure your HP Engage One
HP Engage One display head (SP! Pole Mounted)
HP Engage One display head (SP! Pole Mounted)
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Maximum weight capacity | 2.5 kg |
| Package type | Box |
| Compatibility | Engage One |
| Brand compatibility | HP |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 109.9 mm |
| Depth | 65.3 mm |
| Height | 170.3 mm |
| Weight | 520 g |
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 699 mm |
| Package height | 500 mm |
| Package weight | 550 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 699 mm |
| Package height | 500 mm |
| Package weight | 550 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 346.1 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |