We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole POS Printer plate for HP printer H300 (Cube)
SKU
SP-EONE206-02
- Designed to support HP devices, ensuring seamless integration with HP Retail POS systems.
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
Easy mounting of the HP printer H300 (Cube) using the printer plate.
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS plate |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Compatibility | H300 (Cube) |
| Brand compatibility | HP |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 116 mm |
| Depth | 132.8 mm |
| Height | 79 mm |
| Weight | 330 g |
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 699 mm |
| Package height | 500 mm |
| Package weight | 350 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 699 mm |
| Package height | 500 mm |
| Package weight | 350 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 228.7 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |