We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole POS Arc VESA Top mount
SKU
SPV306-02
- Designed to be easily integrated with existing SpacePole Essentials setups, allowing for customizable and flexible POS installations
- Suitable for common POS screens
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
The new SpacePole Arc is part of our signature Essentials range of point-of-sale solutions.
Its new and minimalistic design not only enhances the appearance of today's slimline POS screens but also improves the ergonomics at the workstation.
The SpacePole Arc can be mounted onto any existing SpacePole Essentials solution.
Its new and minimalistic design not only enhances the appearance of today's slimline POS screens but also improves the ergonomics at the workstation.
The SpacePole Arc can be mounted onto any existing SpacePole Essentials solution.
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 115 mm |
| Depth | 92.5 mm |
| Height | 120.5 mm |
| Weight | 370 g |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 390 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 390 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 253.4 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |