We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Payment Spare part - mCase for Miura M010
SKU
SPMC104-CASE-02
- Replacement protective case for Miura M010
- Lightweight design for easy handling
- 2-year warranty
Category: POS System Accessories
SpacePole mCase™ is a low-profile protective casing that enables a mobile payment device to be mounted for static payments, or attached to a mobile device or even attached via a retractable belt clip or lanyard
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS protective case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | M010 |
| Brand compatibility | Miura |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 74.9 mm |
| Depth | 108.4 mm |
| Height | 23.3 mm |
| Weight | 20 g |
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 20 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 20 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 44 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 3926909700 |