We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Payment mCase for Ingenico LINK 2500 Slim 13.4mm w. lanyard
SKU
SPMC108-02
£13.80
£11.50
Out Of Stock - Contact for availability
mCase for Ingenico LINK 2500 Slim 13.4mm w. lanyard
- Compatible with Ingenico LINK 2500 Slim (13.4mm) payment device
- Modular design enables attachment to mobile devices or use with lanyard
- Lightweight design for comfortable mobility
- 2-year warranty
Category: POS System Accessories
mCase is a modular family of products including protective cases, clips and sleds and accessories that enables a range of payment devices to attach to another mobile device, such as a mobile computer, phone or tablet, either directly by attaching to the device itself or by the way of a protective case
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS protective case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | Link2500Slim |
| Brand compatibility | Ingenico |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 73.9 mm |
| Depth | 767.1 mm |
| Height | 22.4 mm |
| Weight | 30 g |
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 30 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 63 mm |
| Package depth | 193 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 30 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 53.6 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 3926909700 |