We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Kiosk SPK604-02 POS system accessory POS printer cover Black Metal
SKU
SPK604-02
£38.96
£32.47
Out Of Stock - Contact for availability
Kiosk integrated printer cover + plate for Epson TM-M30 & TM-M30II
- Compatible with Epson TM-M30 and TM-M30II printer.
- Mounts to floor, wall, or counter for flexible installation.
- Streamlined design enables efficient use of space within kiosk builds.
- 5-year warranty.
Category: POS System Accessories
Used in conjunction with the appropriate centre module, this cover and bracket allows for the installation of the Epson TM-M30 & TM-M30II
SPK604 For Epson TM-M30 & TM-M30II
SPK604 For Epson TM-M30 & TM-M30II
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS printer cover |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Cable management | Yes |
| Compatibility | TM-M30 & TM-M30II |
| Brand compatibility | Epson |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 189.5 mm |
| Depth | 145 mm |
| Height | 148.5 mm |
| Weight | 860 g |
| Package width | 134 mm |
| Package depth | 399 mm |
| Package height | 299 mm |
| Package weight | 9.03 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 134 mm |
| Package depth | 399 mm |
| Package height | 299 mm |
| Package weight | 9.03 kg |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 891.9 kg |
| Pallet net height | 175.8 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | RoHS, REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |