We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole Kiosk Kiosk mover
SKU
SPK506-02
- Makes a floor-mounted kiosk mobile – ideal for stores with seasonal layout changes
- Compact and lightweight design in glossy black metal
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
This handy device is ideal for moving a floor mounted kiosk to a different location. Seasonal variations often cause a re-think in store layout and the kiosk mover makes your self-service application, truly mobile
| Features | |
|---|---|
| Product type | Mover |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Compatibility | GFS4470, GFS4500 Serie, H400, HSP-100, Magellan 1500i, Mc Print2-3, SRP-Q300, TCx 6145-1TN, TM T88, TM-M30 & TM-M30II, TSP143 |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 265 mm |
| Depth | 141.4 mm |
| Height | 82.6 mm |
| Weight | 900 g |
| Package width | 75 mm |
| Package depth | 297 mm |
| Package height | 121 mm |
| Package weight | 950 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 75 mm |
| Package depth | 297 mm |
| Package height | 121 mm |
| Package weight | 950 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 469.5 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |