We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson M-180 57.5MM 5V STANDARD RIBBON dot matrix printer
SKU
C41D161011
£31.52
£26.27
Out Of Stock - Contact for availability
Epson M-180 57.5MM 5V STANDARD RIBBON, China, 1 pc(s), 57 mm, 97 mm, 14 mm, 100 g
Category: Dot Matrix Printers
| SKU | C41D161011 |
|---|---|
| EAN | 8715946496269 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Out of Stock |
Epson M-180 57.5MM 5V STANDARD RIBBON. Country of origin: China. Quantity per pack: 1 pc(s), Package width: 57 mm, Package depth: 97 mm. Products per pallet: 4000 pc(s), Pallet gross length: 120 cm, Pallet gross width: 80 cm
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 57 mm |
| Package depth | 97 mm |
| Package height | 14 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging data | |
| Package width | 57 mm |
| Package depth | 97 mm |
| Package height | 14 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 165 cm |
| Products per pallet layer (UK) | 800 pc(s) |
| Products per pallet layer | 800 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 4000 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 165 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Country of origin | China |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 4000 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 4000 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 165 cm |
| Products per pallet layer (UK) | 800 pc(s) |
| Products per pallet layer | 800 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 4000 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 165 cm |