We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Compulocks Universal Invisible Core Counter Stand or Wall Mount White
SKU
111WSMP01W
£100.31
£83.59
Out Of Stock - Contact for availability
Universal Invisible Core Counter Stand or Wall Mount White
- Universal Mounting Options
- Poweder Coated Metal for Extra Durability
- 2 Lock Slots
- Wall or counter mount options
- minimalistic elegant design
Category: Multimedia Carts & Stands
| SKU | 111WSMP01W |
|---|---|
| EAN | 0819472028913 |
| Manufacturer | Compulocks |
| Availability | Out of Stock |
Mount any device - laptop, tablet, or iPad of any size - onto any surface with ease. Whether it's on a floor/podium stand, counter stand, or a wall arm, the IT Mount securely holds devices in multiple configurations, enhancing work environments across industries. Paired with the durable Core Stand, this robust solution offers a sleek and sturdy platform for your devices. Elevate your workspace with unmatched versatility, as the IT Mount empowers you to work seamlessly across various setups.
| Features | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Number of displays supported | 1 |
| Locking | Yes |
| Country of origin | Israel |
| Lock type | Key |
| Type | Multimedia stand |
| Recommended usage | Universal |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Material | Metal |
| Product colour | White |
| Harmonized System (HS) code | 8301500000 |
| Technical details | |
| VESA mounting | Yes |
| Number of displays supported | 1 |
| Locking | Yes |
| Country of origin | Israel |
| Lock type | Key |
| Type | Multimedia stand |
| Recommended usage | Universal |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Weight & dimensions | |
| Height | 171.6 mm |
| Width | 114.3 mm |
| Depth | 121.4 mm |
| Weight | 839.1458845 g |
| Material | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 8301500000 |