We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco Screen Mount Kit for Webex Room Kit Mini and Webex Room USB, Video Camera Mount, 90-Day Limited Hardware Warranty (CS-KIT-MINI-SMK=)
SKU
CS-KIT-MINI-SMK=
£104.00
£86.67
Out Of Stock - Contact for availability
Cisco Screen Mount Kit for Cisco Webex Room Kit Mini and Webex Room USB, Video Camera Mount, 90-Day Limited Hardware Warranty (CS-KIT-MINI-SMK=)
- COMPATIBILITY: Designed for use with the Cisco Webex Room Kit Mini and Webex Room USB systems
- CAMERA MOUNT: Securely attaches the Webex system to an existing monitor
- PLACEMENT: Mounting over the display delivers a clear line of sight for video conference participants
- HARDWARE INCLUDED: Includes all hardware required for installation
- PEACE OF MIND: 90-day limited hardware warranty
Category: Video Conferencing Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | CS-KIT-MINI-SMK= |
| EAN | 0889728172042 |
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
The Cisco Screen Mount Kit for Cisco Webex Room Kit Mini and Webex Room USB lets you securely attach an all-in-one Webex camera, microphone and speaker collaboration system to an existing monitor. Great for huddle rooms and small conference rooms, this camera mount allows the system’s UltraHD camera to be placed above the display for clear and unencumbered conference video and audio.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatible products | Webex Room Kit Mini and Webex Room USB |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 189.5 mm |
| Package depth | 590.5 mm |
| Package height | 56.4 mm |
| Package weight | 1.41 kg |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |